13 липня 2016 року Інститутом сільського господарства Західного Полісся на базі Маневицької районної ради Волинської області  згідно виконання Грантового проекту «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення» (пілотний проект)» у рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України» була проведена науково-практична нарада «Меліорація кислих грунтів в контексті зміни клімату та підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва» з практичним показом демонстраційного полігону « Ефективність шламів водопідготовки Рівненської АЕС, як меліоранта кислих грунтів» на базі ДП ДГ «Городецьке» та відвідуванням Рівненської АЕС.

 

Учасники наради ознайомилися з ефективністю вапнування кислих грунтів в зоні Полісся за використання вапнякових шламів, які одержують під час ощищення води для потреб Рівненської АЕС. Під час екскурсії на Рівненській АЕС були представлені вагомі аргументи щодо екологічності вапнякових шламів і доцільності їх використання у сільськогосподарському виробництві.

У нараді взяли участь голова Маневицької районної ради Мельник А.М., депутати районної ради, сільські голови Маневицького району, начальники окремих управлінь, відділів райдержадміністрації, районних установ. Всього 40 чоловік.