21 вересня 2018 року  старший науковий співробітник відділу землеробства та агрохімії Лаврук Микола Миколайович прийняв участь в семінарі «Вирішення проблематики кислотності ґрунтів. Нові фінансові рішення для підвищення родючості ґрунтів – аграрні розписки», який відбувся в Костопільській районній державній адміністрації м. Костопіль.

У семінарі взяли участь українські фермери,  представники наукових установ та державних адміністрацій. У своєму вступному слові Тарас Веремейчик, консультант проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» представив учасникам семінару доповідачів і найбільш досвідчених та успішних фермерів та розповів про нові можливості із залучення додаткового фінансування для покращення родючості ґрунтів.

Лаврук Микола, старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України розповів про ефективність вапнування кислих ґрунтів Полісся для покращення його фізико-хімічних властивостей, доступності поживних речовин рослинам.

Особливості використання продукту Атрігран (Новий продукт для вапнування та рН-контролю від компанії Ерідон - гранульований вапняк  «AtriGran») презентував Микита Суворов, кандидат сільськогосподарських наук, менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин МПП Фірма Ерідон.

Віктор Долженчук, кандидат с.-г. наук, директор Рівненської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» розповів про стан родючості ґрунтів Рівненської області, висловив занепокоєння від підкислення ґрунтів внаслідок різкого зменшення проведення вапнування.

Переваги застосування органічних добрив ТМ «Українські гумати» для росту і розвитку рослин, покращення фізико-хімічних та біологічних властивостей ґрунтів висвітлив Михайло Мартинюк, директор з продажу ТОВ «Українські гумати».