- Деталі
- Перегляди: 677
Додержання рекомендованих технологій вирощування сільськогосподарських культур зменшує негативний вплив кліматичних змін на їх продуктивність та ефективність землеробства в регіоні.
- Деталі
- Перегляди: 589
- Деталі
- Перегляди: 513
Погодні умови лютого та першої декади березня характеризувались не стійким температурним режимом із різкими перепадами температур, значною кількістю опадів, переважно у вигляді снігу, а також такими негативними явищами як ожеледиця та сильні вітри.
- Деталі
- Перегляди: 541
Погодні умови, що склалися протягом січня характеризувались плюсовими температурами повітря на початку місяця з поступовим зниженням до мінімального значення -23,7°С в другій декаді, та короткочасною відлигою з подальшим переходом через нуль до -12,3°С в останні дні місяця. Середня температура повітря за місяць становила -2,9°С, що вище кліматичної норми на 2,5°С.
- Деталі
- Перегляди: 550
Протягом листопада спостерігалась типова для даного періоду погода з незначною кількістю опадів. У перші дві декади місяця відзначались ефективні температури вище 5оС, а третя характеризувалась зниженням температури повітря до від’ємних значень з максимальною температурою повітря 6,3оС, мінімальна становила -4,7оС.
- Деталі
- Перегляди: 776
Погода протягом літа була спекотною з нерівномірними опадами. Середньодобова температура повітря перевищувала кліматичну норму у червні на 17%, у липні – на 11% та у серпні – на 18,6%. Опади були нерівномірними, так у червні випало 131,5 мм, що вище кліматичної норми на 62%, у липні та серпні спостерігався дефіцит опадів, відповідно вологозабезпеченість була на рівні 83%. За погодніх умов, що склалися, запаси продуктивної вологи в ґрунті станом на 30.08.2020 р. значно знизилися. (табл. 1).
- Деталі
- Перегляди: 1836
В нинішньому році погодні умови літа на Рівненщині характеризувалися підвищеним температурним режимом та недостатньою кількістю опадів,а також їх нерівномірним розподілом на території області, що спричинило на більшості території дефіцит вологи в ґрунті. Оскільки для дружного проростання насіння ріпаку потрібно мати в шарі 0-10 см не менше 10 мм продуктивної вологи, а за умови внесення в рядки або під культивацію мінеральних добрив – на 50-60% більше. Отже, всі агротехнічні прийоми в цей період необхідно спрямувати на збереження і накопичення вологи в ґрунті.
- Деталі
- Перегляди: 739
- Деталі
- Перегляди: 34050
Варто знати основні причини одержання низьких урожаїв бульб на городах, присадибних і дачних ділянках. До таких причин належать: використання низьковрожайних сортів та виродженого садивного матеріалу, зберігання насіннєвої картоплі при підвищеній температурі, внаслідок чого бульби навесні дуже проростають і доводиться кілька разів обламувати паростки, недостатнє внесення органічних і мінеральних добрив, садіння картоплі на два–три тижні пізніше оптимальних строків, недостатній захист від колорадського жука та ігнорування потреби своєчасного обробітку посівів з метою захисту від фітофторозу.