Вітання колективу ІСГ Західного Полісся НАААН з Новим роком.

Національна академія аграрних наук України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 №777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 03.09.2008 р. оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Тучинське» Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН»

Державне підприємств «Дослідне господарство  «Білокриницьке» Інституту сільського господарства Західного Полісся   НААНУ», оголошує про намір передати в оренду:

6-9 червня 2018 р. Інститут сільського господарства Західного Полісся НААН прийняв участь у ХХХ Міжнародній  агропромисловій виставці “Агро-2018”.

                                                   Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з Днем науки! День науки свято людей творчої праці, вшанування наукових традицій, досягнень учених якими пишаємося і на які покладаємо сподівання. У сучасному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства.

21 липня 2016 року Інститутом сільського господарства Західного Полісся на базі Володимирецької районної ради Рівненської області  згідно виконання Грантового проекту «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення» (пілотний проект)» у рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України» була проведена науково-практична нарада «Меліорація кислих грунтів в контексті зміни клімату та підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва» з практичним показом демонстраційного полігону «Ефективність шламів водопідготовки Рівненської АЕС, як меліоранта кислих грунтів» на базі ДП ДГ «Городецьке» та відвідуванням Рівненської АЕС.

13 липня 2016 року Інститутом сільського господарства Західного Полісся на базі Маневицької районної ради Волинської області  згідно виконання Грантового проекту «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення» (пілотний проект)» у рамках Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України» була проведена науково-практична нарада «Меліорація кислих грунтів в контексті зміни клімату та підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва» з практичним показом демонстраційного полігону « Ефективність шламів водопідготовки Рівненської АЕС, як меліоранта кислих грунтів» на базі ДП ДГ «Городецьке» та відвідуванням Рівненської АЕС.

24 червня 2016 року на базі Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН проведено «День поля»

Під час проведення Дня Поля широко демонструвались сорти озимих та ярих зернових культур, сої, кукурудзи, картоплі

 

17 червня 2016 року в рамках відзначення 60-річчя заснування наукової установи на базі Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми збалансованого ведення землеробства в сучасних господарсько-економічних умовах».

 Науковці Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України  взяли  участь у Рівненському регіональному форумі «Органічне виробництво – практичні кроки для виходу на експортні ринки», який відбувся 9 червня 2016 року у м. Рівне. 

Погодні умови літнього періоду характеризувалися значним дефіцитом опадів на фоні підвищеного температурного режиму. Зокрема, загальна кількість опадів за червень склала 66,0 мм, що менше кліматичної норми на 15 мм. Середньодобова температура повітря при цьому була вищою середньобагаторічного показника на 2,6°С.

Про енергозалежність і безгосподарне використання  енергетичних ресурсів нині у нас не говорить хіба що лінивий. Втім, як свідчить практика, вирішення цих проблем, попри їх вагомий вплив на економіку та господарський комплекс держави наразі надто далеко від самих лише розмов і намірів не дійшло. Принаймні щодо використання величезного ресурсу відновлювальних джерел енергії, в тому числі біомаси, розумно задіявши яку, можна було б покрити майже чверть валових енергетичних потреб країни.