Погодні умови лютого та першої декади березня характеризувались не стійким температурним режимом із різкими перепадами температур, значною кількістю опадів, переважно у вигляді снігу, а також такими негативними явищами як ожеледиця та сильні вітри.
Показники середньодобових температур повітря у першій та другій декадах лютого були нижчими кліматичної норми майже у двічі (-6,3°С та -8,3°С за норми -3,9°С та -4,2°С) , а у третій декаді переважали плюсові температури із середньодекадним значенням 1,1°С, що на 4,9°С вище норми (-3,8°С). Протягом першої декади березня середньодобові температури були близькими до нуля (-0,6°С), повітря прогрівалось максимально до 9,1°С і охолоджувалось до -9,8°С. Температурний мінімум зафіксовано на рівні -22,7°С (19.02), при цьому поверхня ґрунту охолоджувалася до -26,4°С. Промерзання ґрунту протягом даного періоду відбулося на глибину від 8 до 22 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння становила мінус 6,0°С. В кінці лютого на початку березня відмічено часткове розмерзання ґрунту. Станом на 10 березня глибина промерзання ґрунту становить 16 см, температура на глибині залягання вузла кущіння – мінус 1,0°С.
За лютий випало 63,4мм опадів, що перевищило місячну норму (29,0мм) більш ніж у два рази. Близько 80% опадів випало у вигляді снігу в кінці першої на початку другої декади місяця, що сприяло формуванню стійкого снігового покриву висотою 10-35см. Протягом першої декади березня спостерігались незначні опади в основному у вигляді мокрого снігу, які в сумі склали 4,3мм, що становить половину декадної норми (8,0мм). Починаючи з третьої декади лютого, із настанням плюсових температур, відбулося поступове танення снігового покриву. На даний час сніговий покрив на посівах відсутній.
Стан посівів озимих зернових культур добрий та задовільний. За результатами візуального огляду рослин, як оптимальних так і пізніх строків сівби, вони всі тургорні, життєздатні, місцями відмічається відмирання бокових листків проте, вузол кущення не ушкоджений. На дату спостереження рослини перебувають в стані фізіологічного спокою.
За результатами аналізів відмічається достатнє, для доброї перезимівлі, забезпечення рослин вуглеводами. За оптимальних строків сівби вміст цукрів у вузлах кущення становить 39,7 %, а за пізніх – 32,1%.
Обстеження стану посівів озимого ріпаку показало, що вони також знаходяться у доброму та задовільному стані. Спостерігається відмирання листової маси, проте точка росту перебуває в тургорі і зеленого кольору. Коренева система добре розвинена, довжина головного стрижня кореня складає 16-22 см. Рослини життєздатні, коріння під час розрізу білого кольору та добре держиться в ґрунті. На дату спостереження рослини знаходяться в стані фізіологічного спокою,
Аналіз запасів вуглеводів показав, що у кореневій шийці їх уміст становить 29,4 %, у листках –17,6 %, що достатньо для доброї перезимівлі рослин.
Моніторинг посівів ріпаку озимого показав незначне заселення мишовидними гризунами, за наявності 3-5 колоній на гектар вони можуть завдати значної шкоди посівам, тому за необхідності нори доцільно обробити родентицидами.
Слід відмітити, що за зимовий період, критичних погодних умов для перезимівлі озимих культур не спостерігалося.
Заступник директора Лукащук Л.Я